Lääkärirekrytoinnin yhteystiedot

Etsitkö uusia tuulia urallesi? Vai haetko kenties erikoistumis-, amanuenssuuri- tai harjoittelupaikkaa? Tältä sivulta löydät yhteystiedot erikoisalojen ja toimiyksiköiden mukaan. Lääkärirekrytointi kertoo sinulle parhaiten sinua kiinnostavista avoimista tai avautuvista paikoista.

Koulutusylilääkäri

Leea Kallio, p. 050 539 1634, leea.kallio@paijatha.fi
YEK-palveluiden suunnittelu koko hyvinvointialueella


Päijät-Hämeen keskusssairaala lääkärirekrytointi hyvinvointialue

Päijät-Hämeen keskussairaalan lääkärirekrytointi

Akuutti24

Tulosaluejohtaja Liisa Nordlund
p. 044 719 5994
liisa.nordlund@paijatha.fi

Ensihoito
ylilääkäri Timo Jama
p. 044 440 6639
timo.jama@paijatha.fi

Akuuttilääketiede
ylilääkäri Harri Pikkarainen
p. 044 440 6803
harri.pikkarainen@paijatha.fi

Medisiininen alue

Tulosaluejohtaja Perttu Lahtinen
p. 044 719 5256
perttu.lahtinen@paijatha.fi

Ihotaudit ja allergologia
ylilääkäri Ulla Tuovinen
p. 044 719 5237
ulla.tuovinen@paijatha.fi

Keuhkosairaudet
ylilääkäri Oscar Hilden
p. 0444 828 310
oscar.hilden@paijatha.fi

Lastentaudit
ylilääkäri Heikki Tuikkala
p. 044 482 8347
heikki.tuikkala@paijatha.fi

Lasten ja nuorten neurologia
ylilääkäri Heli Sätilä
p. 044 719 5238
heli.satila@paijatha.fi

Neurologia
ylilääkäri Liisa Luostarinen
p. 044 719 5533
liisa.luostarinen@paijatha.fi

Palliatiivinen poliklinikka
ylilääkäri Elina Vogel
p. 044 482 8246
elina.vogel@paijatha.fi

Sisätaudit
ylilääkäri Perttu Lahtinen
p. 044 719 5256
perttu.lahtinen@paijatha.fi

Sisätautien erikoisalat

Sisätautien suppeiden alojen amanuenssi- ja kesätyöpaikkakyselyt
sisätautien ylilääkäri Perttu Lahtinen
p. 044 719 5256
perttu.lahtinen@paijatha.fi

Munuaiskeskus
ylilääkäri Mari Vilpakka
p. 044 719 5353
mari.vilpakka@paijatha.fi

Infektiosairaudet
ylilääkäri Ville Lehtinen
p. 044 719 5455
ville.lehtinen@paijatha.fi

Hematologia
ylilääkäri Maija Mikkola
p. 044 719 5730
maija.mikkola@paijatha.fi

Endokrinologia
ylilääkäri Maarit Vahvelainen
p. 050 398 7703
maarit.vahvelainen@paijatha.fi

Vatsakeskus
ylilääkäri Jyrki Tillonen
p. 044 719 5814
jyrki.tillonen@paijatha.fi

Sydänkeskus
ylilääkäri Tuomas Kerola
p. 044 782 8300
tuomas.kerola@paijatha.fi

Reumatologia
ylilääkäri Joonas Rautavaara
p. 044 482 4117
joonas.rautavaara@paijatha.fi

Operatiivinen alue

Tulosaluejohtaja Jussi Haapala
p. 044 719 5623
jussi.haapala@paijatha.fi

Synnytysten ja naistentautien erikoistuvien ja amanuenssien lääkärirekrytointi
erikoistuva lääkäri Aleksi Saarela
p. 044 482 4260
aleksi.saarela@paijatha.fi

Kirurgia
tulosyksikköpäällikko/ylilääkäri Raine Tiihonen
p. 044 440 6151
raine.tiihonen@paijatha.fi

Kirurgian erikoistuvien lääkäreiden rekrytointi
ylilääkäri/koulutusvastaava Taina Isotalo
p. 044 719 5862
taina.isotalo@paijatha.fi

Kirurgian amanuenssien rekrytointi
erikoistuva lääkäri Anita Kinnunen
p. 044 440 3133
anita.kinnunen@paijatha.fi

Korva-, nenä- ja kurkkutaudit
ylilääkäri Jyri Myller
p. 044 719 5249
jyri.myller@paijatha.fi

Leikkaus- ja anestesiatoiminta
ylilääkäri Pekka Loisa
p. 044 719 5625
pekka.loisa@paijatha.fi

Onkologia
TBA väliaikaisesti yhteys
Jussi Haapala
jussi.haapala@paijatha.fi

Silmätaudit
ylilääkäri Juha Välimäki
p. 044 719 5801
juha.valimaki@paijatha.fi

Suu- ja leukakirurgia
ylilääkäri Eeva Kormi
p. 044 719 5017
eeva.kormi@paijatha.fi

Synnytykset ja naistentaudit
ylilääkäri Marjaleena Setälä
p. 044 482 8180
marjaleena.setala@paijatha.fi

Diagnostiset palvelut

Tulosaluejohtaja Mikko Jousi
p. 044 440 6316
mikko.jousi@paijatha.fi

Kliininen fysiologia ja isotooppilääketiede
ylilääkäri Hannu Koivu
p. 044 719 5761
hannu.koivu@paijatha.fi

Kliininen neurofysiologia
ylilääkäri Anitta Vilppula
p. 044 482 8160
anitta.vilppula@paijatha.fi

Psykiatrian erikoisalat

Psykiatrian erikoislääkärit ja psykiatriaan erikoistuvat
ylilääkäri/tulosaluejohtaja Heli Peltola
p. 044 719 5911
heli.peltola@paijatha.fi

Lääketieteen opiskelijoiden sijaisuudet ja amanuenssuurit sekä muiden erikoisalojen ns. reunapalvelua hakevat ja YEK-jaksot
rekrytointiassistentti Niina Veijalainen
p. 044 482 5197
niina.veijalainen@paijatha.fi

Lasten- ja nuorisopsykiatria
ylilääkäri/tulosyksikköpäällikkö Marja Okker
p. 044 719 5569
marja.okker@paijatha.fi


Avosairaanhoidon lääkärirekrytointi


Heinola, Hollolan, Asikkalan ja Padasjoen sote-keskukset

Heinola
ylilääkäri Kirsi Timonen
p. 050 3233627
kirsi.timonen@paijatha.fi

Hollola, Asikkala ja Padasjoki
ylilääkäri Mirja Pynnönen
p. 044 780 2471
mirja.pynnonen@paijtha.fi

Orimattila
ylilääkäri Niko Korpi
p. 0447802808
niko.korpi@paijatha.fi

Alaikäisten mielenterveys- ja perheneuvolapalvelut


palveluesimies Johanna Hyytiäinen
p. 044 716 1517
johanna.hyytiainen@paijatha.fi

Suun terveydenhuollon hammaslääkärirekrytointi


Heinola, Hollolan, Asikkalan, Padasjoen ja Orimattilan sote-keskukset

Ylihammaslääkäri Teija Niiranen
p. 044 440 6566
teija.niiranen@paijatha.fi

Hollola
ylihammaslääkäri Timo Kuittinen
timo.kuittinen@paijatha.fi

Heinola
ylihammaslääkäri Marina Issajev
marina.issajev@paijatha.fi

Asikkala ja Padasjoki
apulaisylihammaslääkäri
Tarja Haapala
tarja.haapala@paijatha.fi

Orimattila
ylihammaslääkäri Jaana Kuosa
jaana.kuosa@paijatha.fi


Kuntoutussairaalan asiakas ja ravitsemusterapeutti tutkivat esitettä.

Ikääntyneiden palvelut ja kuntoutus, Lahti ja ympäryskunnat

Kuntoutus

Ylilääkäri Marja Mikkelsson
p. 044 719 5643
marja.mikkelsson@paijatha.fi

Keskussairaalassa fysiatrian poliklinikka ja kuntoutustutkimuspoliklinikka:
ylilääkäri Ari Kukka
p. 044 440 3943
ari.kukka@paijatha.fi

Salpausselän kuntoutussairaala Jalmarissa neurologinen ja ortopedinen kuntoutusosasto
ylilääkäri Outi Hämäläinen
p. 044 440 3600
outi.hamalainen@paijatha.fi

Geriatrinen osaamiskeskus

Salpausselän kuntoutussairaala Jalmarin, Heinolan vuodeosaston, Orimattilan vuodeosaston lääkärirekrytointi
ylilääkäri Leea Kallio,
p. 050 539 1634
leea.kallio@paijatha.fi

Geriatrian poliklinikka
ylilääkäri Sirkku Lavonius
p. 050 383 6412
sirkku.lavonius@paijatha.fi

Keskitetyn kotihoidon ylilääkäri
Marju Boman
p. 044 4403872
marju.boman@paijatha.fi

Lääkäriksi Päijät-Hämeeseen? Lue lisää työmahdollisuuksistamme täällä!